dyskografia

plyta2

aleja-gwiazd

Letnia miłość

1. ,,Człowiek nie jest sam ” – (4’45”) – ( W. Trzciński – J. Cygan )
2. ,,Moje sentymenty ”- (3’57”) – ( K. Dębski – J. Cygan )
3. ,,W kolorze krwi ”- (5’12”) – ( R. Lipko – M. Dutkiewicz )
4. ,,Letnia miłość ”- (4’10”) – ( S. Krajewski – J. Cygan )
5. ,,Cinema ”- (2’40”) – ( R. Sygitowicz – J. Cygan )
6. ,,Aleja gwiazd ”- ( 4’32”) – ( R. Lipko – M. Dutkiewicz )
7. ,,Dziwny kraj ”- (3’53”) – ( W. Trzciński – J. Cygan )
8. ,,Nim weźmiesz mnie w ramiona ”- (4’22”) – ( M. Stefankiewicz – J. Cygan )
9. ,,Miłość i gniew ”- (4’30”) – ( A. Maliszewski – J. Cygan )
10. ,,Świat jest hojny ”- (4’04”) -( R. Hudaszek – J. Cygan )BONUSY:
11. ,,Ona i on ”- (3’40”) -( F. Lai – J. Kofta )
12. ,,Życie jest natchnieniem ”- (4’12”) -( L. Richie – J. Cygan )
13. ,,Z tobą chcę oglądać świat ”- (3’58”) -( Z. Wodecki – J. Kofta )

RECENZJE FANÓW

Uwielbiam
monicca_ 30 czerwca 2014

Bardzo lubię polską muzykę, szczególnie upodobałam sobie Zdzisławę Sośnicką i jej Aleję Gwiazd. Choć, kiedy ten utwór królował na listach przebojów ja byłam małą dziewczynką, to te utwory są tak aktualne, że nie sposób nie słuchać ich również w 2014 r. Uwielbiam całą płytę, za muzykę, dobre teksty i mnóstwo pozytywnych emocji. Polecam!

Sentymenty jak z Cinema.
Kinga Kosińska 26 czerwca 2014

Ten album nie pozostawia watpliwości.Mamy tutaj do czynienia z Artystką,która próbowała wielu rzeczy i doszła do momentu w którym wie czego chce.Kobieta dojrzała,spełniona choć wciąż artystycznie czująca niedosyt,drążąc swoje możliwości wyrazu dla ekstazy słuchaczy.Telefon do Romualda Lipko,poznanego wczesniej i oferującego swoje „usługi”,z prośba o domykające album 2 utwóry okazał się muzycznym strzałem w dziesiątkę.Ta dwójka musiała się spotkać.To przeznaczenie.Melodyjność kompozycji Pana Romualda i umiejętność interpretacji Zdzislawy Sośnickiej spłodziły jeden z przebojów wszechczasów „Aleja gwiazd”.Nie umniejszajmy jednak zasług innym kompozycjom.”Moje sentymenty” to prawdziwa kraina lagodności będaca przeciwstawnoscią dla męskiej rzeczowości,prozaiczności.”Letnia miłość” (dla wielu szokiem jest iż skomponował tą piosenkę Seweryn Krajewski) kipi funkującą goryczą nad ulatującymi namiętnościami.Wreszcie „Dziwny kraj” spółki Trzciński-Cygan to jedna z najpiękniejszych piosenek jakie kiedykowlwiek napisano,niesłusznie zepchnięta na dalszy plan przez przeboje z plyty.To trzeba usłyszeć!Zawiłość ludzich emocji domknieta klamrą niedopowiedzenia,wyśpiewana z taką lekkością jakby musnęły nas skrzydła motyla.Płytę zamyka „Świat jest hojny” według mnie nawiązujący do rozpoczynającego „Człowiek nie jest sam”.które potwierdzają,że wysłuchaliśmy przesłania piosenkarki.ktora pragnie nam przekazać swoją filozofie życiową w sposób tak poetycki,dojjrzały,sugestywny.Jako bonusy dodano 3 utwory.Cudowny temat z filmu „Love Story” – „Ona i On” oraz dwa duety ze Zbigniewem Wodeckim.Artyści żyją w przyjaźni a ich głosy niebywale się uzupelniają tworząc prawdziwą magię i komplementując siebie nawzajem.Warto!!!

Ale… ja to lubiłem…
abab07 18 czerwca 2014

Konstrukcyjnie płyta to jakby kontynuacja płyty Realia… ale jest wreszcie Romuald Lipko i jego jakże niezawodne do dzisiaj kompozycje … Bonusy są świetne [Wodecki wokalnie jest trochę niedoceniony... szkoda...] Największy – tytułowy przebój z tej płyty zupełnie nie był przebojem radiowym… [Podobnie jak Julia i ja] Ciekawe, która fraza przeszkadzała redaktorom z programu 1 polskiego radia… Popowo, sentymentalnie i dynamicznie …

Aleja Gwiazd
artwin 27 maja 2014

Moja ulubiona płyta. Zawsze,gdy słucham utworu „Letnia miłość” zastanawiam się czy mowa o prze roku czy temperaturze uczuć.

Złota Aleja Gwiazd
Natalia Kęsy 19 maja 2014

Sam tytuł,tej płyty mówi sam za siebie.Klasyk-Aleja gwiazd.Był i jest i będzie na zawsze,cudnym dziełem muzycznym. :)
Dla mnie,jest on,nie zwykle ważny.Ponieważ,dzięki niemu,wygrałam sobie 2 miejsce w konkursie wokalnym.
Sentyment,mam także do,wyjątkowego duetu-Z Tobą,chcę oglądać Świat.
Tańczyłam,przy Tym utworze,swój pierwszy wolny taniec na Studniówce.Ach,wspomnienia,wróciły…Niech,trwają jak najdłużej,tak jak,muzyka P.Zdzisławy.Bo-Aleja gwiazd,wciąż biegnie i błyszczy,złotym światłem !! :D

Rewolucja w polskiej muzyce rozrywkowej końca lat 80.
Marek Pepłowski 19 maja 2014

„Aleja gwiazd” to kolejny przełomowy album w dorobku muzycznym Zdzisławy Sośnickiej. Sprawcami tego ‘zamieszania’ okazał się fenomenalny duet autorski – Romuald Lipko i Marek Dutkiewicz – który stworzył na tę płytę dwa ponadczasowe przeboje: tytułowy i „W kolorze krwi”. Obie piosenki bezapelacyjnie zasilają katalog największych przebojów Artystki. W każdym z tych utworów Zdzisława Sośnicka odkrywa przed słuchaczami niezmierzone pokłady swojego silnego i niezwykle barwnego głosu, swobodnie operując wysokimi i niskimi tonami. Słuchając albumu, już od pierwszych chwil wiemy, że mamy do czynienia z wysokich lotów muzyką pop. Niezwykle energetyczny „Człowiek nie jest sam” z mądrym i powalającym na kolana tekstem Jacka Cygana („choć na krańcu nadziei by stał, choćby żył tak jak wyspa wśród fal, człowiek nie jest sam… nagle spotka drugiego i wie, że jego dno to raj”) sprawia, że do tej piosenki można zarówno zachęcić partnerkę do tańca, jak i romantycznie przytulać się trzymając za ręce. Taka mieszkanka nostalgii i dynamiki jest stałym elementem na płytach Sośnickiej, dzięki czemu jej muzyka trafia w gusta wybrednych słuchaczy. Wobec tych piosenek nie można przejść obojętnie – one wzruszają, pobudzają, uruchamiają wyobraźnię i przenoszą w świat marzeń. Leniwie snujące się „Moje sentymenty” i urzekająco delikatna (wyjęta niczym z ekranu kinowego) „Cinema” kontrastują z rytmicznym i porywającym do tańca „Nim weźmiesz mnie w ramiona”, ekspresyjnym kawałkiem „Miłość i gniew” czy znaną wszystkim „Aleją gwiazd”. Ta urodzona perfekcjonistka po raz kolejny pokazuje nam, że wokalnie daje z siebie wszystko, a każdej piosence nadaje unikatowy, szczególny wyraz. Oprócz wymienionego duetu twórców, swoją obecność na krążku zaznaczyły tak znane nazwiska, jak: Krzesimir Dębski, Seweryn Krajewski, Marek Stefankiewicz, Aleksander Maliszewski, Ryszard Sygitowicz. To tylko kolejny argumentem przemawiający za wielkością tego wydawnictwa. Prawdziwym rarytasem dla słuchaczy są także niezwykłe bonusy, w tym motyw muzyczny z filmu „Love Story” z polskim tekstem Jonasza Kofty („Ona i on”) czy nieśmiertelne duety ze Zbigniewem Wodeckim („Z Tobą chcę oglądać świat”, „Życie jest natchnieniem”). Tę płytę trzeba mieć po to, żeby nieprzytomnie pobiec aleją gwiazd i całkowicie się zatracić w tej muzyce. Spokojnie – Bóg drogę zna!

 

Najwyższy stopień artyzmu w polskiej muzyce pop.
Adam Morav 18 maja 2014

Dzięki nawiązaniu współpracy z Romualdem Lipko z zespołu Budka Suflera w połowie lat 80.tych Zdzisława Sośnicka mogła pozwolić sobie na większe eksperymentowanie z estetyką elektroniczną. Elektronika i instrumenty charakterystyczne dla sposobu aranżu piosenek przez Romualda Lipko dominują na tej płycie. Mamy tutaj też klasyczne nawiązanie do tradycji. Piosenka „Dziwny kraj” autorstwa Wojciecha Trzcińskiego to kolejny utwór ukrywający w sobie konstrukcję musicalowego evergreenu. Nie przeszkadza to jednak piosenkom o estetyce rockowej figurować na płycie z nieskrępowaną swobodą. Jacek Cygan oraz Marek Dutkiewicz w roli tekściarzy są w szczytowej formie, później nie udaje mi się doszukać w Ich twórczości równie znakomitych tekstów. Płyta pod względem treści niesie bardzo optymistyczne przesłanie. Przede wszystkim nie należy się załamywać i wierzyć we wspólne siły. Świat odwdzięcza się tym, którzy nie boją się podać dłoni drugiemu człowiekowi. Spotykamy się także z pochwałą wrażliwości i stajemy twarzą w twarz z kruchością ludzkich uczuć.

Piosenkę „Życie jest natchnieniem” w oryginale wykonywali Diana Ross oraz Julio Iglesias. Nosiła tytuł „All for You”. Porównując oba wykonania- nasza polska wersja zdecydowanie wygrywa. Wokale prowadzone są o wiele lżej i przyjemniej od oryginalnych. Po raz kolejny potwierdza się, że niejednokrotnie Zdzisława Sośnicka w coverach przebija talenty pierwszych wykonawców piosenek.

Ciekawostką jest także fakt, że kompaktowa edycja płyty posiada okładkę ze zmienionym zdjęciem. Czy jest ono lepsze od poprzedniego? Decyzja należy już do Słuchaczy.

 

 

wspomnienia
dariusz1978 14 maja 2014

Z tą płytą wiąże się pewna historia…mając 9 lat poszedłem z ojcem do sklepu elektronicznego w celu zakupienia lodówki…po odstaniu kilku godzin w kolejce ( 1987) , po lodówce pozostały marzenia…dla mamy lokówka sztuka ostatnia a dla mnie wypatrzona przypadkowo kaseta p. Zdzisławy ALEJA GWIAZD.Tak to się u mnie zaczęło…moc wspomnień…lata czekania…wspomnienia wróciły.Dziękuję.

Aleja gwiazd
Sławomir Węgrzyn 12 maja 2014

Najwspanialsza-moim zdaniem-i pewnie nie tylko moim zdaniem -płyta Zdzisławy Sośnickiej.Płyta ma już 27 lat,a piosenki na niej brzmia jakby były nagrane wczoraj.To już klasyka !.Nie ma na polskim rynku muzycznym drugiej takiej płyty !
Pamietam jak 27 lat temu zobaczyłem na półce sklepowej kasetę /nie miałem gramofonu-byłem uczniem więc nie stać mnie było/.Interesowałem sie twórczością Zdzisławy Sośnickiej i kiedy zobaczyłem tę kasetę,dech mi zaparło w piersiach.Kupiłem i nie mogłem się doczekać kiedy wrócę do domu i posłucham.Dzis po 27 latach znów serce zabiło mocniej ,kiedy przeczytałem na stronie Empiku,że jest do kupienia długo wyczekiwane cd.Choć znam te piosenki na pamięć,mogę ich słuchac setki razy i nigdy się nie znudzą.Pani Zdzisławo-moje gratulacje -udało się Pani stworzyć coś,co jest ponadczasowe ,a to wielka sztuka !

 

Sośnicka na CD
majnina 19 kwietnia 2014

Ostatnio jest szał na remasterowanie starych albumów największych polskich artystów, ale że doczekają się tego płyty Pani Sośnickiej w życiu bym się nie spodziewała. Jeden z największych i najpiękniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej teraz do kupienia na płytach CD. Tylko skąd wziąć pieniądze na wszystkie albumy oto jest pytanie :)

 

aleja gwiazd zdzisława sośnicka
sylwia deska 14 kwietnia 2014

to jest bardzo dobra płyta mi najbardziej mi się podobają utwory aleja gwiazd, człowiek nie jest sam , moje sentymenty , w kolorze krwi nareszcie się ukazała cała antologia płytowa zdzisławy sośnickiej bardzo lubię jej piosenki z lat 80 www.sosnicka.com to jest adres oficjalnej strony internetowej zdzisławy sośnickiej mam też cichą nadzieję że zdzisława sośnicka wyda swoją książkową biografię oraz płytę dvd narazie mamy ten znakomity album którego warto posłuchać pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów zdzisławy sośnickiej na całym świecie trzymajcie się ciepło pa

 

Gwiazda
roman 29 marca 2014

Jedyna i prawdziwa. Najwspanialszy głos w polskiej piosence, nareszcie po tylu lat cała dyskografia na CD, może jeszcze Polskie Radio by się obudziło i wydało zestaw utworów ze swoich archiwów