dyskografia

plyta2

dom-ktory-mam

Wszystko przeminie, wszystko przepadnie

 

1. Jak nazwać jutro bez ciebie – (Seweryn Krajewski – Janusz Kondratowicz) 3:46
2. Dom, który mam – (Marek Sewen – Jan Zalewski) 4:01
3. Inne łzy – (Barbara Bajer – Jonasz Kofta) 3:01
4. Tak będzie jak chcesz – (Seweryn Krajewski – Jonasz Kofta) 2:38
5. Co spotka nas- (Leszek Bogdanowicz – Andrzej Bianusz) 2:32
6. Tak niewiele mogę tobie dać – (Piotr Figiel – Jerzy Miller) 3:12
7. Jesteś blisko – (Piotr Figiel – Janusz Kondratowicz) 3:41
8. Codziennie pomyśl o mnie chociaż raz – (Jacek Szczygieł – Zbigniew Stawecki) 3:46
9. Zaproś mnie do swych snów – (Janusz Koman – Włodzimierz Patuszyński) 3:23
10. Wszystko przeminie, wszystko przepadnie – (Włodzimierz Kruszyński, Adam Skorupka – Wojciech Młynarski) 3:05
11. Na deszczowe dni – (Wojciech Piętowski – Jerzy Miller) 4:15Bonusy:
12. Cygańska letnia noc – (Stefan Rembowski – Jerzy Ficowski) 4:35
13. Dobra miłość między nami – (Janusz Kępski – Kazimierz Szemioth) 2:46

RECENZJE FANÓW

Narodziny gwiazdy.
Kinga Kosińska 26 czerwca 2014

Pierwsza płyta Pani Zdzisławy Sośnickiej była uwieńczeniem dlugiej drogi niezwykle zdolnej wokalistki do serc szerokiej publiczności.Od kilku lat starała się rozwijać swoje umiejetności wokalne,wyrabiała mozolnie nazwisko aż w końcu przyszedł telegram z Polskich Nagrań i zaczęło się!Sama przyznaje,że nie miała wielkiego wpływu na charakter tej płyty jednak pokochała te piosenki.To własnie słychać na tym albumie.Wyraźne jest jak sztab specjalistów starannie dobrał repertuar dla swojej debiutantki.Utwory mają rozmach wokalny i aranżacyjny.Od razu wiadomo,że mamy do czynienia z kimś kto ma olbrzymi warsztat w posługiwaniu się swoim pięknym instumentem.Interpretacyjnie płyta jest porywająca emocjonalnymi zrywami kobiecej pasji.Polska poznała wspaniałą piosenkarkę,która zaprezentowała swoje możliwości tak pięknie jak to tylko możliwe.Wypełniła te piesni całym swoim sercem do tego stopnia,że wielu krytyków twierdzilo,że to już kres i nie bedzie mogla dać więcej…Jak bardzo się mylili!!!

muzyczna doskonałość
dorota.kociolek 19 czerwca 2014

To wyjątkowa płyta i warto było na nią czekać. Wyjątkowa pod względem zawartości, to moim zdaniem wyraz wielkiego szacunku pani Zdzisławy do swoich fanów. To na pewno bardzo ważne dla wielbicieli jej muzyki i czyni to wydawnictwo niezwykłe w treści i formie. Ta muzyka jest ponadczasowa i zachęcam wszystkich do jej poznania lub przypomnienia sobie.

Spektakularny debiut
abab07 11 czerwca 2014

Spektakularny debiut… Pierwsza oficjalna złota płyta artystki… Wspaniale, że reedycja choć brakuje jednego tekstu p. Młynarskiego – Ja się nie przejmuję byle czym… no i bonusy… tak ich mało… owszem są ale tylko 2… liczyłem na dołączenie utworów z formatów krótkogrających i wcześniejsze utwory z Bizonami czy wokalizy u Kilara … Była wspaniała okazja by dołożyć płycie więcej big beatowego kontekstu… ale wiadomo… apetyt rośnie w miarę jedzenia…

Trochę śmiechu, trochę łez…
Adam Morav 17 maja 2014

Pierwsze uderzenie. Debiut, którego się nie zapomina, mimo że niektóre pompatyczne aranże mogą się dziś wydać archaiczne. Nazwiska kompozytorów piszących dla Debiutantki parającej się muzyką niemal od wczesnych lat dzieciństwa mówią same za siebie: Piotr Figiel, Marek Sewen, Seweryn Krajewski. To ówczesny mainstream krajowych kompozytorów. Do pełni zestawu mistrzów kompozycji brakowałoby tylko Jarosława Kukulskiego, którego pierwszy, oficjalnie skomponowany utwór wykonywała właśnie Zdzisława Sośnicka na jednej z cyklicznych Giełd Piosenki w Poznaniu. Zdzisława Sośnicka- jako Barbara Bajer jest tu także figurującą kompozytorką. Co prawda, to tylko jedna piosenka- „Inne łzy”, ale ten fakt jak najbardziej dobrze rokuje na przyszłość i każe sądzić słuchaczowi, że w przyszłości talent do pisania, a nie tylko wykonywania szeroko się rozwinie.

Płytę wypełniły w większości piosenki o charakterze festiwalowym. W takim otoczeniu odniosły także największe sukcesy. Utwór „Codziennie pomyśl o mnie chociaż raz” może się poszczycić I miejscem na festiwalu w Słonecznym Brzegu, czyli w Bułgarii. Z kolei inne piosenki z płyty prezentowane na festiwalu Pucharu Europy w Gmunden w Austrii przyczyniły się silnie do tego, iż Wokalistka na spółkę z Czesławem Niemenem oraz Marylą Rodowicz zajęła II lokatę w klasyfikacji zespołowej.

Wizytówką płyty na zawsze już zostanie utwór tytułowy. Trudno znaleźć fana, który nie lubi tej piosenki. „Dom, który mam” wszak niejako ustawił Artystkę na rynku muzycznym w Polsce i stał się także trampoliną do sukcesów zagranicznych, np. w NRD lub Wenezueli.

To, co robi na słuchaczu największe wrażenie z tej płyty jest ukryte w rozbudowanych aranżacjach na instrumentarium skrzypcowe. Pięknie prowadzone melodie, głos niemalże operowy, stylistyka jednak dość jednostronna w porównaniu do dalszych albumów Zdzisławy Sośnickiej. Każda Jej płyta zawiera przynajmniej jeden utwór stylizowany na musicalowy evergreen. Tutaj każda piosenka mogłaby zostać obsadzona w musicalu. Może kiedyś ktoś podejmie się napisania ciekawego libretta mogące stanowić tło do tych piosenek? Z pewnością niejeden fan by sobie tego życzył.

Pozycja dla wszystkich fanów retro, których w naszym kraju nie brakuje. Zanurzymy się w rozkosznym rytmie walca („Zaproś mnie do swoich snów”) lub porwie nas ogniste, gorące tango („Wszystko przeminie, wszystko przepadnie”). Refleksyjna piosenka „Na deszczowe dni” aranżacyjnie przypomina dokonania niezapomnianego Andrzeja Kurylewicza, czyli autora muzyki do serialu „Polskie Drogi”. Klawisze fortepianu zawarte w tej piosence przywołują na myśl finezyjną muzykę z serialu powstałego również w tamtejszych czasach.

Dołączone opakowanie zbiorcze na wszystkie albumy to świetna zachęta, aby pozostać konsekwentnym w poznawaniu dorobku Piosenkarki. Kto nabędzie pierwszy album- ten zbyt łatwo nie pozbędzie się ochoty na nabycie kolejnych.

 

Fantastyczna edycja
aleksylvester 26 kwietnia 2014

Nareszcie po wielu latach doczekalismy sie reedycji prawie wszystkich LP -ow Zdzislawy Sosnickiej, Pisze prawie, albowiem nie ukazal sie tym razem LP „Musicals”, czyli anglojezyczna wersja plyty „Musicale”. „Muscials” byla jedna z niewielu plyt ktora ukazala sie na CD juz w 1990 – jesli jest sie jej szczesliwym posiadaczem, to ta nowowydana analogia naprawde cieszy.
Jedna niewielka uwaga – pudelko na plyty doloczone do plyty nr 1 mogloby byc wykonana z nieco grubszego kartonu.

 

Wyjątkowy zbiór
Jolanta Wawrzyniak 08 kwietnia 2014

Niezapomniana polska muzyka minionych lat :-) Piosenki z duszą i „o czymś”, piękne melodie i niezwykły głos Zdzisławy Sośnickiej… Właśnie złożyłam zamówienie i czekam na płytę. Mam też nadzieję, że nie trzeba będzie długo czekać na kolejne części antologii. Naprawdę super pomysł z wydaniem takiego zbioru :-)

 

rewelacja!
julia74 02 kwietnia 2014

Debiutancki album i fantastyczne bonusy! Dziękujemy !