Tańcz choćby płonął świat

plyta3

magia-serc

Tańcz, choćby płonął świat

 

Pierwsza od 17 lat płyta Zdzisławy Sośnickiej! Album powstał z inspiracji prezentem od przyjaciela – Romualda Lipko (Budka Suflera) w postaci piosenki „Tańcz, choćby płonął świat”. Spotkanie z tym pięknym utworem wywołało silną potrzebę zaśpiewania go i etap pracy nad głosem i repertuarem.

Efektem jest kobiecy, ciepły, pełen uczuć album, którego myślą przewodnią jest afirmacja życia. Zdzisława Sośnicka odkrywa przed nami wiele kolorów szczęścia oraz tajemnicę radości życia z perspektywy mądrej, dojrzałej i spełnionej kobiety. Ile piosenek tyle twarzy Zdzisławy Sośnickiej – tej znanej z poprzednich płyt, jak i nowej brzmieniowo i stylistycznie. Każdy z dotychczasowych albumów był totalną zmianą artystyczną – tymczasem ten jest całą paletą przeobrażeń. Artystka zmienia się muzycznie jak kameleon z piosenki na piosenkę. Głos jest sercem i duszą Artystki – każdy utwór śpiewa inaczej i inną barwą. Album zawiera utwory taneczne „Sen”, „Pamiętaj to co dobre”, „Chodźmy stąd”, balladowe „Ta sama”, „Nie żałuj tych lat”, swingujący „Myliłam się”, jak i prezent dla naszego „wewnętrznego dziecka” – kołysankę „Dobranoc Ziemio” w duchu „Pożegnania z bajką”.
W tekstach piosenek Jacka Cygana, Bogdana Olewicza, Pawła Mossakowskiego, Luizy Staniec fani odnajdą wątki nawiązujące do przebojów Artystki, autobiograficzne, jak i o szczęściu i miłości. Piosenka „Kiedyś” jest z kolei ukłonem w stronę publiczności. Nie zabrakło też szczypty humoru pióra Artura Andrusa w piosence „Za mało słów”. Tytułowa piosenka opiewająca taniec Człowieka z Losem niesie pozytywny, ponadczasowy przekaz – kochaj życie! Tańcz! „Zło porośnie trwą i wzejdzie słońce”.

W książeczce albumu Artystka zamieszcza list do fanów oraz przybliża nam historie powstania każdej z piosenek. Wyczytać tu można podziw dla talentu współtwórców albumu – producentów i aranżerów: Romualda Lipko, Piotra Kominka i Łukasza Pilcha oraz twórcy masteringu – Jacka Gawłowskiego. Książeczka zawiera piękne portety Zdzisławy Sośnickiej autorstwa wybitnego fotografika Jacka Poremby. Temperaturę i energię piosenek oddaje odcień koralowej czerwieni, która dominuje w poligrafii płyty.

Jeśli poszukujecie pięknych melodii, pozytywnych, głębokich piosenek, bogactwa brzmienia i najwyższej jakości muzyki to album dla Was. Z tą płytą Zdzisławy Sośnickiej, jak mówi tekst Jej piosenki – „po przebudzeniu naprawimy świat”!

1. ,,Tańcz, choćby płonął świat”- (4’44”) – ( R. Lipko – J. Cygan )
2. ,,Chodźmy stąd”- (3’09”) – ( Ł. Plich – P. Mossakowski )
3. ,,Ta sama”- (4’35”) – ( L. Staniec – L. Staniec )
4. ,,Kiedyś”- (3’29”) – ( L. Staniec – L. Staniec )
5. ,,Sen ”- (3’40”) – ( R. Lipko – J. Kurek )
6. ,,Do mnie przyjdź”-(3’46”) – ( Ł. Plich – L. Staniec )
7. ,,Nie żałuj tych lat”- (4’33”) – ( Ł. Plich – P. Mossakowski )
8. ,,Pamiętaj to co dobre”- (3’33”) – ( R. Lipko – A. Mogielnicki )
9. ,,Tęcza ”- (3’58”) – ( R. Lipko – B. Olewicz )
10. ,,Za mało słów”- (4’07”) – ( R. Lipko – A. Andrus )
11. ,,Myliłam się”- (4’01”) – ( L. Staniec – L. Staniec )
12. ,,Dobranoc Ziemio”- (4’15”) – ( R. Lipko – J. Cygan )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *